Przedłużanie paznokci na szablonie a na tipsie

Ze względu na coraz większą popularność lakierów i żelów hybrydowych, rosnąca liczba kobiet decyduje się na przedłużanie paznokci. Ten zabieg kosmetyczny można również bez przeszkód wykonać samodzielnie. Która technika przedłużania paznokci jest jednak lepsza?

Przedłużanie na tipsie

Przedłużanie paznokci na tipsie jest łatwiejsze niż przedłużanie na formie, przez co to właśnie tę metodę wybiera wielu początkujących. Ostatecznie jednak z tego sposobu przedłużania paznokci korzysta się rzadko, jako że efekt końcowy jest zauważalnie gorszy niż w przypadku przedłużania na formie. Paznokcie wyglądają mniej naturalnie, trudniej się również spiłowuje ich kształt. Ponadto należy uważać na jakość kleju do tipsów, jako że tani, mało wytrzymały klej znacząco zmniejszy wytrzymałość przedłużonych paznokci.

Przedłużanie na szablonie

Szablony do przedłużania paznokci są obecnie bardzo popularne i to właśnie z ich użyciem wykonuje się przedłużane paznokcie w większości salonów kosmetycznych. Wiele osób wykonuje to również w domu. Ten sposób jest jednak bardziej wymagający, jako że potrzeba do niego pewnych umiejętności uformowania paznokcia i krzywej C. Efekt jest jednak znacznie ładniejszy niż w przypadku paznokci przedłużanych na tipsie. Po użyciu szablonu do przedłużania paznokci gotowe przedłużenie można dowolnie spiłować i uformować przy pomocy pilniczka, o wiele łatwiej i szybciej niż w przypadku tipsów.