Po co używa się kominków zapachowych?

Używane przez niektórych miłośników aromaterapii, kominki zapachowe służą do przygotowywania w nich mieszanek i rozsiewania aromatu w odpowiednich miejscach. Ułatwia to specjalny kształt kominka oraz jego konstrukcja.

Jak działa kominek?

Przeciętny kominek zapachowy jest wydłużonym, wysokim przedmiotem o kształcie prostokątnym, owalnym bądź innym. Bywają kominki fantazyjne, które przypominają domek, zamek czy też wieżę. W części środkowej, bliżej dna, znajduje się otwór na zawartość. Można tam umieszczać przeróżne wonne zioła i różne substancje, a jeszcze niżej jest miejsce na element podgrzewający, np. tealight. U góry, u szczytu długiej szyi (to właśnie powód, dla którego przedmiot nazywa się kominkiem) znajduje się kolejny otwór – nim ulatują stworzone niżej zapachy.

Powody używania kominka

Głównym powodem, dla którego kominki zapachowe są tak popularne, jest gwarantowana przez nie wygoda. W naczyniu o innym kształcie można bez problemu podgrzać pachnącą substancję, ale z reguły powstała woń roznosi się później po całym pomieszczeniu. Dzięki użyciu kominka można kontrolować każdy etap „produkcji” leczniczych i relaksujących aromatów. Specyficzny kształt sprawia, że zapach emitowany jest dość łagodnie i trafia dokładnie tam, gdzie będzie można z niego skorzystać. Dodatkową zaletę stanowi elegancka forma, która sprawia, że w wielu pomieszczeniach kominki stanowią nie tylko przedmiot użytkowy, ale również ozdobę. Ozdoba, która do tego pięknie pachnie – takie połączenie skusi większość miłośników estetyki.

Kominki do zapachów można nabyć w tym miejscu.