lakier do włosów Artego Hot Shot

Lakiery do włosów: wybór ich jest spory – jakich używać?

Lakiery do włosów dostępne są w bardzo szerokiej ofercie. Można wybierać spośród co najmniej kilkudziesięciu produktów tego rodzaju. Jakie lakier do włosów wybrać? Który jest najlepszy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wiele bowiem zależy od tego, jakiego rodzaju włosy mamy i co chcemy osiągnąć, używając lakieru do włosów. Cy tylko lekko wzmocnić fryzurę czy też solidnie i na długo ją utrwalić?

Czy lepszy jest lakier suchy czy mokry?

W sprzedaży są suche i mokre lakiery do włosów (oferuje je np. Cocolita). Suchy lakier do włosów można nałożyć na suche włosy w każdej chwili. Mokry – jak sama nazwa wskazuje – nakłada się na mokre włosy lub lekko wilgotne. Suchy lakier do włosów polecany jest dla wzmocnienia ułożonej już fryzury. Mokry jest lepszym wyborem, gdy chcemy fryzurę ułożyć i obawiamy się, że bez lakieru układanie się nie uda. Tak często jest, gdy fryzura jest wyjątkowo fantazyjna

Moc lakieru

Wybierając lakier do włosów, warto też zwrócić uwagę na jego moc. Oznacza się ją cyfra od 1 do 5. Najmocniejsze, najlepiej utrwalające fryzurę, nie zawsze jednak są dobrym wyborem. Jeśli mamy cienkie włosy, mocny lakier bardzo obciąży fryzurę. Włosy będą sprawiały wrażenie ciężkich, daleko im będzie do puszystości. Jeśli więc chcemy tylko utrwalić fajne, puszyste i dobrze ułożone włosy, z powodzeniem można decydować się na lakiery o mocy 3, 2, a nawet 1, czyli słabsze lub najsłabsze.

Wybierając lakier, warto stawiać na taki, który włosy odżywia

Przyjęło się, że częste używanie lakieru do włosów, niszczy je. Tak czasami jest, jeśli lakier jest słabej jakości. Wybierając lakier do włosów, zawsze więc warto stawiać na produkty renomowanych producentów. Lakiery, które w swoim składzie mają witaminy i inne składniki, które pozytywnie wpływają na stan włosów. Dobrze też by były to lakiery łatwo zmywające się. Takie z pewnością negatywnie nie wpłyną na stan włosów, co więcej, mogą je dodatkowo odżywić i sprawić, że będą wyglądać dużo lepiej.

Wybierając lakier, warto też pamiętać o tym, ze do włosów, prostych, kręconych, farbowanych czy cienkich polecane są różne produkty. Warto więc wybierać lakier odpowiedni do rodzaju włosów.