Jak się pielęgnować w stylu koreańskim?

Pielęgnacja koreańska polega na stałym, ciągłym i systematycznym pielęgnowaniu swojego ciała. Niektóre osoby zastanawiają się jak znaleźć na to czas, gdy codziennie rano i wieczorem trzeba się nawilżać, zmywać makijaż, nakładać kremy czy oczyszczać. Jednak pielęgnowanie według zasad koreańskich daje doskonałe rezultaty i pokazuje, że warto jest sobie poświęcać troszkę więcej czasu każdego dnia rano i wieczorem.

10 kroków pielęgnacji

Cała filozofia pielęgnacji koreańskiej opiera się na trzech podstawach, jest to oczyszczanie, nawilżanie i ochrona SPF. Reszta czynności to dodatki by cała dana cera wyglądała jak najlepiej. Dodatkowo nie każdego dnia rano i wieczorem trzeba dokładnie wykonywać 10 kroków pielęgnacji koreańskiej.

Peeling na twarz, określone maseczki, dane serum można kłaść tylko raz lub dwa razy w tygodniu.

Faktem jednak jest, że pielęgnacja koreańska to systematyczność i dokładność. Wśród wielu codziennych zabiegów pielęgnacji po koreańsku bardzo ważne jest oczyszczanie skóry, które powinno przebiegać w dwóch etapach. Czyli najpierw trzeba zmyć makijaż a następnie oczyścić porządnie skórę twarzy. 

 

Demakijaż jest bardzo ważny

Zanim rozpocznie się jakiekolwiek czynności pielęgnacyjne dobrze jest zmyć całkowicie makijaż i cały brud z twarzy jaki zebrał się przez cały dzień. Do demakijażu i oczyszczania preferowane są różnego rodzaju olejki. W tym celu używa się olejki na bazie naturalnych olei roślinnych.

Można wyróżnić tutaj olejki z emulgatorem, które zmywają brud w połączeniu z wodą oraz olejki bez emulgatora, takie które same zmywają makijaż z twarzy.