Jak dobrać podkład do twarzy?

Panie muszą mieć świadomość, że dobranie podkładu do twarzy jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jakie kwestie należy zatem uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie?

 

Formuła

 

Warto zdawać sobie sprawę, że renomowani producenci z roku na rok wprowadzają na rynek nowe produkty. Sytuacja dotyczy także formuł podkładów. Warto wiedzieć, że dana formułą będzie oznaczała formę, w jakiej występuje kosmetyk. Bardzo trudno jest jednoznacznie stwierdzić, który z podkładów jest najlepszy. Wszystko uzależnione jest bowiem od indywidualnych preferencji. Należy mieć świadomość, że ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszy się podkład max factor miracle match. Obecnie kobiety mają możliwość zaopatrzenia się w podkłady kremowe, płynne, mineralne, pudrowe czy w formie kremu koloryzującego. 

Rodzaj wykończenia

 

Jest to kolejny aspekt, na który panie koniecznie muszą zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Rodzaj wykończenia oznacza bowiem efekt, jaki zostanie uzyskany po nałożeniu danego podkładu na skórę. Przedstawicielkom płci pięknej rekomendowane jest dobranie podkładu przy uwzględnieniu typu cery, a także potrzeb skóry. Panie, które są zainteresowane uzyskaniem efektu „glow” powinny unikać matujących i ciężkich podkładów. Z kolei w przypadku, gdy kobieca skóra ma tendencję do przetłuszczania zalecanie jest zaopatrzenie się w lekkie podkłady do twarzy w oparciu o wodę. Podkład nie tylko nie będzie obciążał skóry, ale również nie spowoduje ewentualnego zatykania porów.