Jak dobrać odpowiedni podkład?

Odpowiednio dobrany podkład to nie tylko dobry wygląd, ale stanowi on bazę całego makijażu. Nieodpowiedni podkreśli mankamenty cery, będzie się szybko ścierał albo będzie przypominał maskę. 

W sklepach można znaleźć mnóstwo różnych podkładów. Pytanie jak wybrać ten idealny?

Określenie rodzaju cerywake me up rimmel

Najważniejsza zasada to dobrać podkład do typu skóry. Podkład powinien być niewidoczny, maskujący niedoskonałości, matujący, odporny na ścieranie, ale nie zapychający porów. 

Warto co jakiś czas przeglądać ofertę, poczytać i eksperymentować, producenci stale wymyślają nowe formuły kosmetyków. 

Do cery tłustej i mieszanej bardzo dobrze wybrać podkład mineralny w pudrze, albo kosmetyk o działaniu matującym. W ich składzie nie ma olejów i są lekkie. 

Do cery suchej świetnie nadają się kosmetyki nawilżające w płynie lub kremie. Cera normalna nie potrzebuje dużej ilości podkładu, można taki podkład wymieszać z kremem BB.

Przy cerze wrażliwej warto sięgnąć po podkład, który będzie łagodził podrażnienia i zakryje widoczne zaczerwienienia. 

Jak wybrać idealny odcień?

Warto wybrać 3 odcienie, które są według nas zbliżone do koloru cery, a następnie każdy z nich nałożyć na linie żuchwy. Następnie w świetle dziennym, należy porównać jak wyglądają w połączeniu z odcieniem skóry na szyi. Dodatkowo warto pamiętać, że jedne odcień nie będzie idealny na cały rok. Latem warto sięgnąć po ciemniejszy, a zimą po jaśniejszy i chłodniejszy odcień. 

Jednym z podkładów, który jest idealny do suchej i zmęczonej skóry jest 

wake me up rimmel, który powoduje, że skóra staje się rozświetlona i promienna. Wake me up ma delikatną konsystencję, co umożliwia łatwe nakładanie podkładu, a cera po jego nałożeniu jest gładka. 

Dodatkowo znajduje się w nim filtr SPF20, który chroni skórę przed promieniami UV, dzięki czemu można uniknąć przedwczesnego starzenia się skóry.