podkłąd podstawą dobrego makijażu

Jak dobrać odpowiedni odcień Loreal True Match?

Każdy, kto kiedykolwiek musiał wybrać własny podkład do twarzy, wie, że to bardzo trudne zadanie. Wybór produktów jest ogromny. Największe znaczenie ma jednak odcień podkładu. Musi on być idealnie dobrany do karnacji i rzeczywistego odcienia skóry. Jak dobrze dobrać podkład True Match?

Wybierz odpowiedni odcień

Z uwagi na dużą liczbę dostępnych kolorów Loreal True Match dobór tego najbardziej odpowiedniego dla naszej cery może być prawdziwym wyzwaniem. Warto więc przed podjęciem decyzji skorzystać z testerów i wypróbować kolor podkładu na własnej skórze. Najlepiej jest zaaplikować jego niewielką ilość na nadgarstku i przyłożyć go do własnego policzka. Można też nałożyć niewielką ilość podkładu na własną kość policzkową (bez makijażu) i sprawdzić, czy dobrze wtapia się w skórę. Czasami polecane jest też wypróbowanie kosmetyku na szyi, ale zwykle ma ona odrobinę inny odcień niż reszta twarzy.

Loreal True Match i różne kolory podkładu

Bardzo istotne jest to, by zobaczyć, jak kolor podkładu prezentuje się w dziennym świetle. W drogeriach zwykle światło jest dość intensywne i jasne, co sprawia, że kolory kosmetyków także mogą prezentować się nienaturalnie. Najlepiej jest sprawdzić odcień w zwykłym świetle żarówki oraz w świetle dnia. To da najlepsze rozeznanie, co do tego, czy odcień został dobrany prawidłowo i czy wygląda na skórze dobrze. Bogaty wybór kolorów właściwie gwarantuje to, że każdy znajdzie odcień odpowiedni dla jego tonu skóry.

Daj sobie czas

Wypróbowując podkłady, warto też pamiętać, że niektóre kosmetyki zmieniają swój kolor po czasie. Warto więc zaaplikować na skórę niewielką ilość podkładu i chwilę poczekać. Po kilku minutach kosmetyk powinien wtopić się w skórę. Będzie można wtedy zobaczyć, jak prezentuje się ona na skórze, jak przykrywa niedoskonałości i zaczerwienienia. Świeżo po aplikacji podkład może być wilgotny i odrobinę bardziej błyszczący, niż będzie w rzeczywistości. Liczne odcienie Loreal True Match umożliwią znalezienie takiego, który dobrze połączy się z każdą skórą i da na niej naturalny efekt.