peeling trychologiczny

Czy warto zdecydować się na peeling trychologiczny?

Udając się do salonu kosmetycznego, zdecydować się można na wiele różnego rodzaju zabiegów pielęgnujących. Ostatnimi czasy wiele osób prosi o wykonanie peelingu trychologicznego. Czym jest taki zabieg, a także czy faktycznie warto się na niego decydować?

Jak stosuje się peeling do włosów?

peeling trychologiczny

Zanim przejdzie się do tego, jakie korzyści daje peeling trychologiczny i z jakiego powodu powinno się go stosować, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, jak stosuje się taki peeling.
Jak się okazuje, tego rodzaju zabieg kosmetyczny jest doskonale wszystkim znany, ponieważ każdy wie, jak wygląda np. klasyczny peeling twarzy. W tym wypadku jest tak samo, lecz miejscem nakładania środka kosmetycznego nie jest twarz, tylko oczywiście skora głowy. Po nałożeniu danego środka należy go po kilkunastu minutach wypłukać, myjąc włosy.

Dlaczego peeling do skóry głowy jest potrzebny?

Być może będzie to dla wielu osób sporym zaskoczeniem, lecz skóra głowy może mieć poważne problemy z poprawnym odżywianiem włosów, jeśli nie będzie się o nią właściwie dbało. Jeśli nie będzie ona odpowiednio oczyszczana, mieszki włosów mogą się zapychać, przez co włosy nie będą miały odpowiedniej ilości składników mineralnych i witamin, co spowoduje pogorszenie się ich jakości, a także spowolni ich wzrost. Z tego też powodu kluczowe jest to, aby skóra głowy była idealnie czysta. Rzecz jasna nie da się tego osiągnąć samym szamponem.
Jakie działanie ma dobrej jakości peeling trychologiczny z Cocolita.pl? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że usuwa on z głowy martwy naskórek, odsłaniając jednocześnie górną warstwę skóry. Sprawia to, że pory i mieszki włosowe zostają rewelacyjnie oczyszczone. To oczywiście nie wszystko, ponieważ redukcji ulega również ilość produkowanego łoju, co przekłada się na zmniejszenie problemów z przetłuszczającymi się włosami. Oczywiście raz na zawsze możliwe jest rozwiązanie problemu łupieżu, ponieważ podczas peelingu naskórek jest usuwany, a więc i łupież.
Choć stosowanie peelingu do skóry głowy jest nieco bardziej kłopotliwe od zwykłego mycia, to jednak zdecydowanie warto ten zabieg praktykować.