Cienie pod oczami – jak sobie z nimi radzić?

Brzydkie cienie pod oczami zwykle powstają w wyniku przemęczenia i pojawiają się po nieprzespanej nocy. Jednak wiele osób ma też tendencje do ich występowania i bez tego, co jest ich cechą wrodzoną lub może być spowodowane przez pewne zaburzenia zdrowotne. Jak radzić sobie z tym wysoce nieestetycznym defektem, nadającym skórze zmęczony, smutny i starszy wygląd?

Dobry krem to podstawa

Kiedy nieustannie ma się problem z cieniami pod oczami, warto każdego dnia używać kremu pod oczy, który zniweluje ten problem. W sklepach można znaleźć produkty oferujące różnorakie działania, a likwidowanie cieni jest jednym z nich. Najlepiej będzie trzymać taki krem w lodówce i nakładać go rano, wówczas zlikwiduje także opuchnięcia. Można również robić okłady na okolice oczu, na przykład z rumianku czy świetlika. Rozjaśniająco działają też okłady z plasterków świeżego ogórka.

 

Maskowanie cieni

Gdy sposoby te nie przynoszą efektów bądź są one niewystarczające, należy uciec się do makijażowych sztuczek. Czasem wystarczy samo umalowanie okolic oczu podkładem i wykończenie makijażu pudrem. Gdy jednak cienie są mocno widoczne, warto sięgnąć po specjalny kosmetyk do ich maskowania, na przykład korektor Makeup Revolution Conceal And Define Concealer. Ma on płynną postać i wygodny aplikator, łatwo jest więc rozprowadzić go w tym specyficznym miejscu, jakim są okolice oczu. Nie potrzeba go rozcierać jak korektorów w sztyfcie czy kremie, można więc zaoszczędzić suchej i podatnej na uszkodzenia skórze męczącego tarcia.

 

Oferta sprzedażowa korektora dostępna pod adresem: https://www.cocolita.pl/korektory-pod-oczy/makeup-revolution-conceal-and-define-concealer-korektor-c2