peeling do twarzy

Trzy częste błędy popełniane podczas peelingowania twarzy

Nikogo nie trzeba dziś chyba przekonywać o tym, jak ważnym zabiegiem jest peelingowanie twarzy. Jak zatem wyjaśnić to, że jego efekty nie zawsze spełniają oczekiwania osób poddających się mu? Brak spektakularnych rezultatów zwykle nie jest dowodem na nieskuteczność peelingowania. Przeważnie jest to skutek błędów popełnianych przez osoby sięgające po peelingi. Warto dowiedzieć się więc nieco więcej na ich temat.

Błąd pierwszy – nadmierna częstotliwość

Każda kobieta chcąca utrzymać młody wygląd wie, że należy w tym celu sięgać po złuszczające peelingi do twarzy. Nie każda dysponuje jednak wiedzą na temat tego, jak często powinna z nich korzystać. Skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna, nie można więc narażać jej na nieustanne szorowanie. Peeling do twarzy stosowany dwa razy dziennie pozwoli na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, może jednak przyczynić się również do mikrouszkodzeń, które sprawią, że twarz będzie wyglądała na zmęczoną, wysuszoną i pozbawioną naturalnej jędrności. Osoby niezadowolone z efektów peelingowania twarzy powinny zatem zmniejszyć jego częstotliwość stosując zabieg dwa lub trzy razy w tygodniu.

Błąd drugi – peelingowanie w nieodpowiedniej kolejności

Bywa i tak, że częstotliwość peelingowania jest prawidłowa, a mimo to efekty stosowania peelingu do twarzy trudno określić mianem spektakularnych. Przeważnie za taki stan rzeczy odpowiada brak zachowania właściwej kolejności stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Dobrze jest więc pamiętać o tym, że peeling powinien być nakładany na twarz wolną od makijażu, jeszcze przed zastosowaniem innych kosmetyków. Taka kolejność nie tylko wzmocni jego działanie, ale również przyczyni się do tego, że kremy nałożone już po wykonaniu zabiegu będą się lepiej wchłaniać.

Błąd trzeci – peeling nieodpowiedni do cery

Wybieranie peelingów do twarzy jedynie w oparciu o ich zapach i cenę, potrafi się zemścić. Każdy typ cery ma swoje potrzeby. Może okazać się więc, że peeling proponowany przez koleżankę nie tylko nie oczyści twarzy, ale doprowadzi do jej podrażnienia tylko dlatego, że polecająca ma cerę tłustą, a osoba, która postanowiła skorzystać z rekomendacji – wrażliwą. Przed zakupem peelingu dobrze jest więc sprawdzić, jakie są zalecenia producenta. Dobrym pomysłem jest też skonsultowanie wyboru z kosmetyczką.