Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to zabieg, który oczyszcza skórę. Wykonywany jest w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Bardziej dogłębnie oczyszcza skórę, niż peelingi wykonywane w domu. Jest to zabieg uniwersalny, który jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry.

Efekty peelingu kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny usuwa z naskórka martwe komórki. Dodatkowo usuwa wągry, dokładnie oczyszcza skórę i poprawia jej ukrwienie. Zmiany są widoczne już po pierwszym zabiegu. Peeling polecany jest szczególnie osobom, które mają cerę tłustą, problematyczną, trądzikową. Zmniejsza wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra twarzy nie świeci się w ciągu dnia. Jego regularne stosowanie ma także pozytywne efekty z przebarwieniami skóry.

Przeciwwskazania do wykonywania peelingu kawitacyjnego

Nie każda osoba może skorzystać z takiego zabiegu. Do przeciwwskazań należy:

– ciąża,
– padaczka,
– osteoporoza,
– niewydolność krążenia,
– choroby tarczycy,
– zakażenie skóry,
– metalowe implanty.

Jak wygląda zabieg?

Do salonu należy udać się bez makijażu. Kosmetyczka oczyści jeszcze naszą twarz żelem i tonikiem. Następnie na skórę zostanie nałożone serum i rozpocznie się zabieg szpatułką, która produkuje fale ultradźwiękowe. Zabieg kończy się nałożeniem maseczki nawilżającej. Zabieg nie jest bolesny; uczucie jest podobne do masowania twarzy wibrującą szczoteczką elektryczną. Zabieg peelingu kawitacyjnego trwa do 60 minut.