lakier do paznokci

Jak dobrać odpowiedni dla siebie lakier do paznokci?

Poszukując odpowiedniego lakieru do paznokci wiele osób zastanawia się nad tym, jaki będzie najlepszy. Podczas dokonywania wyboru warto wziąć pod uwagę zarówno kolor, jak i rodzaj barwnika. Ze względu na stale powiększającą się ofertę bez problemu odnaleźć można lakier do paznokci dopasowany do każdego zapotrzebowania. Jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje lakierów do paznokci

Rosnącą popularnością cieszą się hybrydowe ozdoby paznokci. Przy ich nakładaniu wykorzystuje się jednak zwykle specjalne utrwalające maszyny. Lakiery do paznokci zwykłe również mają wiele do zaoferowania. Do ich aplikacji nie są potrzebne żadne dodatkowe akcesoria, a bez problemu można wśród nich odnaleźć szeroki wybór różnorodnych barw i efektów. Warto wiedzieć, że jednym z popularnych i chętnie wybieranych rodzajów lakierów jest tzw. peel-off, czyli barwnik na bazie wody, który bardzo łatwo zmywa się z powierzchni paznokci. Wśród wygodnych rozwiązań pojawia się też lakier „one-coat”, w przypadku którego wystarczy aplikacja jednej warstwy. Rodzaj ozdoby zaleca się dopasować do własnego komfortu i zapotrzebowania.

Wybór koloru i efektu

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym kierować się podczas dopasowywania wyglądu lakieru. Zaleca się wziąć tutaj pod uwagę m.in. okazję i noszony strój. Hybrydowe lakiery do paznokci to nie tylko bardzo duży wybór różnych barw, ale też wiele ciekawych efektów. Można odnaleźć tutaj barwniki zupełnie matowe i modele z satynowym połyskiem. Wśród popularnych egzemplarzy pojawiają się też ozdoby brokatowe i posiadające efekt fluorescencyjny. Te ostatnie to doskonałe rozwiązanie do klubów i na imprezy. Świetnie sprawdzą się m.in. podczas Sylwestra i w czasie karnawału. Wówczas można stawiać na krzykliwe barwy i odważne połączenia. Często trudniej jest dobrać odpowiedni lakier na co dzień. Do stroju formalnego warto wybierać lakiery matowe lub satynowe w kolorach beżu, brązu i szarości. Na balach i bankietach sprawdzi się klasyczna czerwień. Przemyślana decyzja umożliwi odnalezienie odpowiedniego lakieru.