Czym wyróżnia się dobry płyn do higieny intymnej?

Właściwa pielęgnacja miejsc intymnych to podstawa. Mogłoby się wydawać, że stosowanie standardowych produktów (np. żelu pod prysznic) jest w pełni bezpieczne. Oczywiście nie jest to prawdą. Należy zaopatrzyć się w dobrej jakości płyn do higieny intymnej, który posiada skład w pełni przystosowany do wrażliwych obszarów kobiecego ciała.

Łagodny skład

Podczas wyboru płynu do higieny intymnej należy zwrócić szczególną uwagę na skład produktu. Ważne jest to, aby był on naturalny. Należy unikać kosmetyków na bazie sztucznych związków chemicznych. SLS-y, a także inne konserwanty mogą negatywnie wpłynąć na stan narządów płciowych. Zaburzenie mikroflory zwiększa podatność na podrażnienia, infekcje, a także grzybice. 

Specjalistyczne płyny do mycia i pielęgnacji miejsc intymnych nie posiadają również sztucznych barwników, czy też aromatów. Zazwyczaj są one bezzapachowe, jednak zapewniają wyjątkową świeżość, która utrzymuje się przez długi czas. 

Skuteczna eliminacja bakterii

Płyn do higieny intymnej skutecznie eliminuje patogeny. Dokładnie oczyszcza on okolice narządów płciowych, jednak nie działa agresywnie. Nie trzeba również obawiać się przesuszenia skóry. Takie preparaty nie wywołują niedoskonałości. Mogą okazać się pomocne podczas leczenia stanów zapalnych, czy też podrażnień np. po depilacji.

Bardzo ważne jest to, aby jednorazowo nie stosować zbyt dużej ilości produktu. W tym przypadku więcej wcale nie znaczy lepiej. Trzeba również uważać na preparaty, które posiadają skład zbliżony do zwykłego żelu pod prysznic.

Kup płyn do higieny intymnej online.