cleaner do paznokcji

Cleanery do paznokci i ich zastosowanie

Zanim zacznie się odtłuszczanie płytki paznokcia, należy sprawdzić stan dłoni i samej powierzchni, która ma być odtłuszczana.

Jakie zmiany są przeciwwskazaniem do wykonania manicure?

Przed wykonaniem stylizacji należy sprawdzić stan płytki i wałów okołopaznokciowych. Nie może być na nich żadnych zmian takich jak narośle, przebarwienia, czy zmiany chorobowe. Wszystkie one są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu stylizacji paznokci. Jeśli wszystko wygląda prawidłowo, można przejść do dalszych kroków.

Dalsze kroki stylizacji paznokci

cleaner do paznokcji

W momencie, gdy płytka paznokcia zostanie oczyszczona ze skórek i całego nabłonka, który pokrywa jej część przy fałdzie proksymalnym można przejść do jej odtłuszczania. Tu właśnie przyda się cleaner do paznokci jak np. ten z cocolity. Ważne jest, żeby pamiętać o jego odpowiednim rodzaju. Odtłuszczanie płytki paznokcia jest to bardzo ważny etap w całej stylizacji, ponieważ jeśli zostanie zrobione to w zły sposób niestety, stylizacja nie utrzyma się na paznokciach dłuższy czas niż kilka dnia, a klientka bądź sama osoba wykonująca będzie sfrustrowana i zawiedziona niepowodzeniem. Paznokcie mają z reguły tłustą powierzchnię więc niekiedy oprócz cleanera musimy zastosować także primer kwasowy lub bezkwasowy, a nawet dehydralizator, tak zwany Nail Prep. Niestety płytka paznokciowa różni się u każdej osoby, przez co  należy mieć indywidualne podejście do każdej z nich. Niestety jak wiemy tłusta powierzchnia nie ma przyczepności dlatego niezbędne są cleanery do paznokci, które pomagają ją zapewnić.

Jeśli chodzi o cleanery do paznokci to ich skład powinien być pozbawiony wszelkich substancji oleistych, które mogłyby dodatkowo natłuścić płytkę paznokcia, a tym samym zmniejszyć przyczepność stylizacji. Mogą one zawierać witaminy czy olej rycynowy jednak są tak stworzone, by zachować swoje właściwości odtłuszczające. Odtłuszczacz do paznokci ma też za zadanie usunąć z jego powierzchni wszelkie zanieczyszczenia oraz go zdezynfekować. Dopiero po tej czynności w zależności od potrzeb nakłada się Nail Prep lub Primer, by następnie przejść do reszty kroków.

Jeśli cleaner nie będzie odpowiednio dobrany do płytki paznokcia można narazić ją na zniszczenia.