Walka z zaskórnikami

Mimo, że ludzie od zawsze borykali się z problemami skórnymi to w ostatnich dekadach przestał być to jedynie problem natury zdrowotnej, a w dużej mierze stał się problemem estetycznym. Współcześnie, zarówno młode jak i starsze pokolenia stają do walki z zaskórnikami i pryszczami głównie w celu poprawy swojego wyglądu. Trudno się dziwić, skoro żyjemy w dobie gdy atrakcyjny i schludny wygląd jest priorytetem w relacjach międzyludzkich.

Czym są wągry?

Wągry to potoczna nazwa na zaskórniki, które pojawiają się głównie na naszym nosie, brodzie oraz czole. To te miejsca narażone są w głównej mierze na wydzielanie łoju, poprzez duże skupiska gruczołów.  Wytwarzanie sebum regulowane jest przez hormony. Bywa tak, że jego produkcja jest za duża; ujścia porów są zatkane martwymi komórkami naskórka lub pory mają nieprawidłową budowę, wtedy to sebum zostaje w nich uwięzione. W ten sposób powstają zaskórniki. Ciekawostką jest dlaczego wągry są koloru czarnego. Otóż sebum w kontakcie z powietrzem ciemnieje. Nie wszyscy wiedzą, że ilość wydzielanego łoju jest powiązana genetycznie. 

 

Jak walczyć z zaskórnikami?

Na rynku istnieje wiele rozwiązań, zarówno kosmetycznych jak i mechanicznych mających pomóc nam w walce z zaskórnikami. Niestety spora część młodych osób sama pogarsza stan cery stosując niektóre kosmetyki. Ich składniki mogą przyczynić się do zapychania się porów.

Obok maseczek i peelingów o różnej efektywności można spotkać też odkurzacz lub przyrząd do usuwania wągrów. Ten ostatni jest popularnym i niedrogim rozwiązaniem jeśli mowa o mechanicznych sposobach na usunięcie zaskórników.

Jak widać w drogeriach możemy liczyć na znalezienie przynajmniej kilku produktów, które pomogą nam w walce z czarnymi kropkami na skórze. Ich wybór i częstotliwość stosowania zależy od naszych indywidualnych preferencji. Warto więc sprawdzić zarówno maseczki jak i przyrządy do usuwania wągrów, by móc wybrać najlepszą metodę dla siebie.

Oferta sprzedażowa: przyrząd do usuwania wągrów tutaj