Rodzaje aplikatorów eyelinerów

Eyeliner to totalny must have każdej kosmetyczki. Trudno wyobrazić sobie elegancki makijaż oka, bez perfekcyjnej kreski. Nie każdy umie ją ładnie narysować. Wymaga to sporo wprawy, ale dla takich efektów – warto ćwiczyć. Dzięki eyelinerom, rzęsy wydają się gęstsze, a całe oko bardzo wyraziste. Te kosmetyki mają kilka różnych form, a każdą z nich używa się w odrobinę inny sposób. Jakie formy są dostępne?

W żelu, nakładane pędzelkiem

Żel nakłada się specjalnym ściętym pędzelkiem. Definitywnie nie jest to zajęcie dla amatorów. Ewentualnych błędów, praktycznie nie da się poprawić. Na plus można zaliczyć im łatwość rozcierania. Dzięki temu kreski wyglądają subtelniej. Niektóre produkty, takie jak Eveline Eyeliner  Precise Brush Liner ma w zestawie precyzyjny, miękki pędzelek. Pozwala on na wygodne poprawianie makijażu w ciągu dnia. Kosmetyk ten jest też poręczny i bez problemu może znaleźć stałe miejsce w torebce.

 

We flamastrze lub w sztyfcie

Jest bardzo łatwy w obsłudze. Nadaje się do nakładania przez początkujących, bo przypomina zwykły pisak. Trzyma się go w ręce jak długopis. Pozwala to na pewne prowadzenie kreski. Osoby wprawne w sztuce makijażu, potrafią  poprowadzić całą kreskę za jednym pociągnięciem nadgarstka. Pisakiem można też łatwo wypełniać nierówności w wykonanej linii. Przykładem takiego produktu jest Eveline Eyeliner Marker Art Professional. Eyelinery w pisaku można nosić w torebce bez obaw o uszkodzenie aplikatora. Są trwałe, czasem nawet ciężko je zmyć. Nie rozcierają się tak dobrze, jak eyelinery w żelu.