pielęgnacja cery tłustej

Pielęgnacja tłustej cery krok po kroku

Zatkane pory, nieprzyjemne uczucie lepkiej skóry, wzmożony trądzik –  to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi borykają się posiadaczki tłustej cery. Jak zadbać o skórę twarzy, by odzyskała naturalną świeżość i blask? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Krok pierwszy – oczyszczanie tłustej cery

Pierwszym krokiem pielęgnacji tłustej cery jest oczyszczanie. Choć takie stwierdzenie to żadna nowość, wciąż toczy się wiele dyskusji na ten temat. Istnieje przecież wiele metod i produktów oczyszczających, ale nie wszystkie nadają się dla cery tłustej. Zobacz, jaka jest nasza propozycja oczyszczania krok po kroku:

Zmyj makijaż bawełnianym płatkiem, nasączonym płynem micelarnym Garnier*. Zużyj tyle płatków, by po przemyciu nie pozostawały na nich żadne resztki makijażu.

*Jeśli dodatkowo posiadasz cerę wrażliwą, wybierz produkt Garnier płyn micelarny Skin Active do cery wrażliwej. Różne płyny micelarne marki Garnier znajdziesz na stronie https://www.cocolita.pl/plyny-micelarne/0,garnier-2.

Nałóż delikatny scrub do codziennej pielęgnacji i delikatnie masuj przez 2 minuty, szczególnie w okolicach strefy T lub tych najbardziej przetłuszczających się. Możesz użyć do tego żelu peelingującego Tołpa z dodatkiem kamfory lub specjalnej szczoteczki sonicznej.

Unikaj produktów oczyszczających na bazie olejów, gdyż apychają pory i sprawiają, że tłusta cera staje się jeszcze bardziej błyszcząca.

Stosuj peelingi oczyszczające dwa razy w tygodniu, najlepiej z dodatkiem glinek.

Krok drugi – pielęgnacja tłustej cery

Po dogłębnym oczyszczeniu porów z sebum i resztek makijażu cera jest gotowa na przyjęcie kolejnych produktów pielęgnacyjnych. Mówi się, że w przypadku tłustej skóry – im mniej tym lepiej. Istnieją jednak typy kosmetyków, które bardzo sprzyjają tego rodzaju cerze. Oto pielęgnacja w kilku krokach:

Rozprowadź na skórze tonik za pomocą bawełnianych płatków. Tłusta cera kocha toniki, szczególnie na bazie zielonej herbaty lub liści laurowych, które zwężają pory.

Nałóż delikatne serum o wodnistej konsystencji, które nie zapycha i nie pozostawia filmu na skórze. W popularnych drogeriach znajdziesz je w dziale z np. kosmetykami koreańskimi.

Na koniec możesz pokusić się o nałożenie kremu, również na bazie wody. Przydatna może okazać się seria Hydra Boost popularnej marki Neutrogena.