środki do pielęgnacji włosów

Pianka do włosów – przy jej pomocy także można ułożyć fryzurę

Ułożenie fryzury nie zawsze jest łatwe. Niekiedy jest sporym wyzwaniem, nie każdy bowiem ma włosy podatne na układanie. Nierzadko nawet dobrze ułożone, pod wpływem wiatru czy innych czynników, zmieniają swoje położenie. Fryzura nie wygląd już tak dobrze jak w chwili ułożenia, konieczne jest jej poprawianie. Jeśli i my mamy takie włosy, warto pomyśleć o produktach do układania włosów i decydować się na taki, który w danej sytuacji będzie najlepszy. Zawsze oczywiście można spryskać ułożone włosy lakierem do włosów. Wzmocni on fryzurę i sprawi, że będzie ułożona przez długie godziny. Są też jednak inne alternatywy. Na przykład pianka do włosów.

Zalety pianki do włosów

Panka do włosów może być nakładana zarówno na mokre jak i na suche włosy. Wciera się ją we włosy i układa fryzurę. Polecana jest więc przede wszystkim wszystkim, którzy mają włosy mało podatne na układanie. Z nałożona pianką, fryzurę łatwiej uformować. Z pewnością będą wyglądały doskonale.

Warto też pamiętać, że pianki do włosów w sklepie Cocolita dostępne są w bardzo szerokim wyborze. Niektóre po prostu wzmacniają ułożoną fryzurę. W ofercie są tez jednak pianki koloryzujące, powodujące efekt naturalnych loków czy też zmieniające fryzurę w inny sposób. Przy pomocy odpowiednio dobranej pianki można – na przykład – uzyskać efekt mokrych włosów. Taka piankę lubi wiele kobiet. Włosy wyglądają świetnie, tak jak chwilę po umyciu i jeszcze przed całkowitym wysuszeniem.

Nie tylko pianki do włosów pomagają ułożyć fryzurę

Ciekawym wyborem są też żele do włosów. Podobnie jak w przypadku pianki, wciera się go we włosy. Zanim żel do włosów zaschnie, można ułożyć fryzurę, która będzie wyglądać super, będzie też bardzo mocna.

Moc pianki czy żelu ma znaczenie

W sprzedaży dostępne są pianki i żele mniej lub bardziej utrwalające fryzurę. Nie zawsze te, które powodują super wzmocnienie fryzury, są dobrym wyborem. Wiele zależy od rodzaju włosów i od tego jaka to ma być fryzura. Jeśli zależy nam tylko na lekkim wzmocnieniu fryzury, lepiej decydować się na słabsze pianki czy żele. Jeśli fryzura ma być super wzmocniona, należy wybierać produkty oznaczone jako najmocniejsze lub oznaczone cyfra pięć. W skali od 1-5 oznacza się bowiem moc produktów do układania włosów. Najczęściej wystarcza zakup produktów o średniej mocy, oznaczonych cyfrą 3 lub 4.