Olejek z drzewa herbacianego, który pielęgnuje i leczy skórę

Olejek z drzewa herbacianego to świetny środek przeciwzapalny, antybakteryjny i dezynfekujący. Jest to tak naprawdę ekstrakt z liści drzewa herbacianego, które występuje w Australii.

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego

To kosmetyk niezwykle wszechstronny, który i pielęgnuje i leczy skórę. Doskonale sprawdzi się podczas pielęgnacji skóry tłustej jak i trądzikowej. Olejek łatwo przenika przez skórę i zwalcza bakterie beztlenowe, które odpowiadają za zmiany trądzikowe. Dodatkowo jest jednym z niewielu składników pomocnych w walce z trądzikiem, który nie powoduje wysuszenia skóry.

Podczas kuracji trądzikowej można stosować go jako wzmocnienie kosmetyków (poprzez dodanie paru kropli olejku do kosmetyku), stosowanie zamiast kremu czy poprzez robienie parówki na twarz.

 

Właściwości olejku podczas pielęgnacji skóry głowy

Olejek herbaciany można używać jako wspomagacza w momencie leczenia łupieżu, a także dolegliwości związanych z łojotokowym zapaleniem skóry. Niweluje on swędzenie głowy, a także hamuje nadmierne wydzielanie sebum i przetłuszczanie włosów. Wystarczy podczas mycia głowy dodać parę kropli do szamponu, i taką mieszankę pozostawić na skórze głowy na około 2 minuty, a następnie spłukać.

Właściwości olejku herbacianego w pielęgnacja stóp

Olejek z drzewa herbacianego świetnie sprawdzi się podczas pielęgnacji stóp, które mają tendencje do nadmiernego pocenia oraz pękających pięt. Dodatkowo wspomaga profilaktykę, a także leczenie grzybicy stóp i paznokci. Wystarczy dodać parę kropli do kremu do stóp i używać go codziennie.

Oferta sprzedażowa: olejek z drzewa herbacianego tutaj