kobieta z długimi, prostymi włosami

Maska do włosów – jak często ją stosować?

Pielęgnacja naszych kosmyków stała się dla większości z nas czynnością standardową. Wiemy bowiem doskonale, że włosy są naszą najpiękniejszą wizytówką, a to oznacza, że świadczą one o naszym wyglądzie. Niestety – szczególnie w przypadku pań – częste zabiegi stylizacyjne czy koloryzujące mogą doprowadzić do tego, że kondycja naszych kosmyków ulegnie znacznemu pogorszeniu. Właśnie dlatego tak chętnie korzystamy z masek do włosów. Jednak jak często powinniśmy je stosować dla uzyskania optymalnych efektów?

Maska do włosów – jak często powinna być stosowana?

maska do włosów - Cocolita

Maska do włosów to kosmetyk wyjątkowy, przeznaczony do pielęgnacji naszych kosmyków. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że maska na włosy wyróżnia się przede wszystkim swoją konsystencją oraz zawartością składników odżywczych. Nie jest to odżywka, którą powinno się nakładać po każdorazowym myciu włosów. Wobec tego pojawia się pytanie, jak często powinno się aplikować maski do włosów, by osiągnąć optymalne rezultaty? Cóż można najprościej powiedzieć, że producenci – a także wielu specjalistów – zaleca, by maska na włosy nie była stosowana częściej niż 1 – 2 razy w tygodniu. Wynika to z faktu, że jest to kosmetyk „ciężki”, a stosowany w nadmiarze może doprowadzić do znacznego przetłuszczenia się naszych kosmyków i ich przeciążenia.

Jak poprawnie stosować maski do włosów?

Jeśli chcemy osiągnąć optymalne efekty i w odpowiedni sposób odbudować nasze kosmyki, wówczas maska do włosów musi być poprawnie stosowana. Najczęstszym błędem jaki popełniamy jest zbyt wczesne zmywanie kosmetyków, jeszcze zanim maska na włosy zdąży wniknąć w ich strukturę. Warto więc pamiętać o tym, że producenci masek do włosów zalecają, by nakładać je na wilgotne kosmyki i pozostawić na nich przez około 3 do 5 minut. Maska na włosy powinna być aplikowana od połowy ich długości, a nie bezpośrednio na skalp. Warto o tych wskazówkach pamiętać, gdyż jedynie poprawne stosowanie maski do włosów i regularność jest w stanie przywrócić naszym kosmykom zdrowy blask i sprężystość.