Domowa koloryzacja włosów

Farby do włosów dostępne są niemalże wszędzie. Można je kupić w popularnych dyskontach i nawet w sklepach spożywczych. Wybór powinien być jednak dobrze przemyślany i lepiej jest kupić dobrej jakości farbę aniżeli tą najtańszą. Kierowanie się wyłącznie kolorem widniejącym na opakowaniu też nie jest najlepszym pomysłem. Na co w takim razie powinno się zwrócić uwagę przy zakupie farby do włosów? 

 

Wybór farby do włosów 

 

Podczas wybierania farby do włosów, należy zapoznać się z dodatkowymi informacjami widniejącymi na opakowaniu. Unikać należy farb z dodatkiem amoniaku, czyli substancją podrażniającą skórę. Kolejna kwestią jest numer i nazwa koloru. Trzeba mieć na uwadze to, że kolor na opakowaniu farby pokazuje tylko przybliżony rezultat, ale na włosach może wyglądać nieco inaczej. Zwykle kolor wychodzi ciemniejszy. Zdarza się nawet tak, że może wyjść całkowicie inny odcień. 

 

Koloryzacja włosów – praktyczne porady 

 

Wiele osób nie wie, na jaki dokładnie odcień farby do włosów się zdecydować – wybrać ten jaśniejszy czy może ciemniejszy będzie lepszy? Fryzjerzy radzą, aby w takim przypadku wybrać jednak odcień jaśniejszy, gdyż praktyce wychodzi on ciemniejszy niż ten widniejący na opakowaniu. Przy wyborze farby blond, powinno się stawiać na odcień najbardziej zbliżony do swojego naturalnego koloru włosów. Niektórzy decydują się na całkowitą metamorfozę, czyli na znaczącą zmianę koloru włosów. Nie należy jednak robić tego zbyt drastycznie, ale stopniowo zmieniać kolor włosów, szczególnie jeśli jest ona przeprowadzana w domowych warunkach. Posiadaczki długich włosów powinny zaopatrzyć się w dwa opakowania farby, jeśli wszystkie włosy mają być równo pokryte. Lepiej jest nałożyć za dużo farby, niż za mało.

Farby do włosów w ofercie sklepu Cocolita.pl