Dlaczego warto mieć pędzel do blendowania?

Blendowanie to jeden z nowszych trendów make-up’u. Jego efektem jest uzyskanie delikatnego, płynnego przejścia pomiędzy cieniami użytymi do makijażu oczu. W końcu „to blend”, oznacza „mieszać”. Stylizacje wykończone w ten sposób wyglądają spektakularnie, a nawet magicznie. Może nadać bogaty wygląd, pomimo użycia tanich i nieprofesjonalnych kosmetyków.

Jaki powinny być pędzle do blendowania?

Dobre pędzle do blendowania Cocolita mają długie i miękkie włosie. Są elastyczne i bardzo miłe w dotyku. Włoski są ścięte na okrągło, z lekko wystającym czubkiem. Warto wyposażyć się w kilka pędzli, żeby znaleźć ten idealny. Każda powieka jest inna. Każdy posiada też odrobinę odmienną technikę trzymania trzonka pędzla, a co za tym idzie – pokocha inny model pędzla do blendowania. Ważne jednak, by do blendowania cieni, nie używać palców, a profesjonalnego sprzętu.

 

Jak poprawnie blendować cienie?

Same pędzle to za mało. Trzeba jeszcze umieć ich użyć. Po pierwsze, na powiekę należy położyć bazę pod cienie do powiek lub biały cień. Wyrówna niedoskonałości i koloryt skóry. Dzięki temu, cienie do powiek będą mogły pokazać swój prawdziwy kolor. Cienie powinno nakładać się od najjaśniejszego. Ciemne cienie powinny znaleźć się na zewnętrznej części powieki. Blendowanie polega na delikatnym rozcieraniu go, ku środkowi oka. Używa się do tego właśnie pędzli do blendowania. Na koniec, tym samym pędzlem można rozetrzeć eyeliner. Sprawi to, że kreska nie będzie zanadto wyraźna i lepiej dopasuje się do całości make-up’u.