Czy warto używać serum do twarzy

Czy warto używać serum do twarzy?

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów serum. Do twarzy, włosów, paznokci, dłoni, biustu, dekoltu, pośladków, stóp, pod oczy… właściwie do każdej możliwej części ciała. Są to kosmetyki o bardzo silnym działaniu, które dają efekty w bardzo krótkim czasie.

Skoncentrowane działanie

Serum do twarzy to koncentraty, które należy stosować w odpowiedni sposób. Ma za zadanie głęboko nawilżać, wygładzać zmarszczki, normalizować pracę gruczołów łojowych, napinać skórę, rozjaśniać zmiany pigmentacyjne lub wyrównywać koloryt i dodawać cerze blasku. Działanie tego typu kosmetyków jest bardzo silne, dlatego nie powinno się używać ich przez cały rok. Najlepiej jest przeprowadzać dwutygodniowe kuracje, kila razy w roku. Zwłaszcza w lecie i zimie, kiedy niesprzyjające warunki atmosferyczne mogą zaszkodzić kondycji skóry.

Krem, a serum

Warto zdecydować się na używanie wysokiej jakości serum do twarzy, ale powinno ono być robione z głową i zawsze w parze z kremem. Uzupełniają one wzajemnie swoje działanie i nie są tożsame. To znaczy, że decydując się na używanie serum do twarzy nie zwalniamy się z obowiązku aplikowania kremu. Dobrze jest wybierać produkty z jednej linii. Ułatwia to wybór i daje większą pewność, że działanie kosmetyków będzie dobrze ze sobą współgrało.

Kiedy zacząć stosować?

Powszechnie uważa się, że serum do twarzy to kosmetyk przeznaczony wyłącznie do pielęgnacji dojrzałej skóry. Nie jest to do końca prawda. Serum może mieć działanie antyzmarszczkowe, ale nie musi. Dlatego po kosmetyki tego typu powinny sięgać kobiety po 25 roku życia.